| AlexDorinel a întrebat:

Imbatranirea populatiei si scaderea populatiei

Pro/contra

Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Meme10Meme a răspuns:

Contra. Acum o sa vina niste oameni care o sa zica ca planeta este suprapopulata si ca nu mai putem sustine atatia oameni, lucru care este fals. In Romania pot sa locuiasca foarte bine 60mil oameni, echivalentul populatiei Angliei. Si unde sunt multi[preferabil destepti] puterea creste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Între 2000 și 2018 populația Africii a crescut cu 56%, iar a celorlalte continente cu aprox. 22%. Mai puțin Europa cu doar 2%(și aceia fiind imigrați).
Populația nu scade decât în Europa. E o societate veche, dezvoltata și da, îmbătrânită. E o etapă. Toate continentele se vor plafona la un moment dat.