| Andreiu68 a întrebat:

Imi poate spune si mie cate zile de concediu de odihna am? Lucrez de fix 6 luni si saptamana viitoare vreau sa imi iau liber dar nu stiu cate zile am.Am incercat sa calculez eu dar nu imi iesa.Il pot intreba le sef dar nu vreau asta.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, poate fi diferit in functie de firma si vechimea in munca. Uita-te in contractul individual de munca cat concediu anual ai prevazut sau intreaba la firma.

| Raducons a răspuns:

Ai 11 zile de concediu, intreaba-l si pe sef ce are doar nu esti sluga acolo, el este obligat sa iti spuna.

| Eduard196 a răspuns:

In fiecare an, la inceputul anului ti se dau 20-21-22 de zile de concediu. Nu stiu exact. Acum nu stiu sa iti spun si nu citeste nimeni in stele dintre noi sa iti spunem cate zile de concediu ai. Mergi la seful tau si intreaba-l maine