| Sonny13 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva unde pot merge pentru a afla daca am interdictie de intrare in spatiul schengen sau care sunt tarile in care am interdictie?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca ai facut ceva prin spatiul ala. Noi de unde sa stim unde ai tu interdictie.

| Sonny13 explică (pentru darrio2007):

Am intrebat unde pot merge sa aflu, nu am intrebat grupul TPU unde am interdictie
dar de nu prea va ajuta capul sa intelegeti pe unii din voi

| darrio2007 a răspuns (pentru Sonny13):

De Austria deja vad ca stii. Gandeste-te pe unde ai mai facut belele si ce hotarari s-au luat in privinta ta si afli singur. Nu trebuie sa te mai interesezi nicaieri.

| 19adrian19 a răspuns:

Chiar in spitalul respectiv! Daca ai interdictie nu te lasa sa intri?

| doctorandus a răspuns (pentru 19adrian19):

Cetatenii europeni nu mai au interdictie pe Schengen. Doar pe anumite tari.

| Sonny13 explică (pentru doctorandus):

Anul trecut am fost retinut in Austria si plasat in arest preventiv pana la proces unde am fost condamnat la 4 luni cu suspendare timp de trei ani si eliberat, iar dupa aceeia am fost plasat in programul de extradare, inainte de extradare mi sa spun ca am interdictie de intrare in Austria 5 ani. Insa am inteles ca austrieci anul trecut au dat interdictie pe spatiul Schengen, iar de aceeia v-am intrebat unde pot sa aflu daca am sau nu interdictie in schengen

- Multumesc!