| miiiraaa a întrebat:

In 2008 am luat un credit de nevoi personale fara ipoteca de la Piraeus de 20000 de franci elvetieni pe atunci lucrand, in prezent fiind pensionar rata de credit este cat pensia.Mentionez ca nu am nici o rata restanta.Se poate micsora rata de credit marindu-mi perooada de creditare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca banca vrea, se poate. Du-te si depune o cerere de refinantare, cu prelungirea perioadei de rambursare. Succes si numai bine!

| crisbebe a răspuns:

Da se poate dar trebuie de umblat.platiti mai putin pe luna dar se mareste durata, daca il aveati pe 2 ani o sa fie pe 3-4 ani depinde