| alicia2000 a întrebat:

In 2008 am platit taxa de prima inmatriculare de 1200 euro. Astazi mi-a fost restituita suma de 6100 lei. Dupa calculele mele am primit prea putin. Este posibil sa mai primesc vreo diferenta? Dobanda e de 0.01 la suta pe zi, deci ar fi ceva...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ati omis sa folosititi cursul valutar din 2008 la euro, nu cel din ziua de azi.
Evident ca nu mai primiti nici o diferenta, pentru ca, calculul este corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cursul era 36 și ceva, dobânda în jur de 36%.
Am calculat aproximat la 36.00 cursul și mi-a dat 5875, deci ai primit bine.