| claudiualin5 a întrebat:

În 2019 cat voi plăti impozitul Pt o mașină cu motor de 2200 cm?

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti din 2 motive: se poate schimba Codul fiscal iar primaria localitatii tale poate mari impozitul prevazut de Codul fiscal cu pana la 50%.
Ce se poate spune acum este impozitul prevazut anul acesta de Codul fiscal, pentru o masina ca a ta este de 792 lei.
Fiind un impozit local poate fi marit de primaria localitatii tale, asa cum am aratat mai sus. Vei afla impozitul exact daca te adresezi primariei sau gasesti pe internet, pe site-ul oficial al acesteia, Hotararea Consiliului Local cu impozitele si taxele locale pentru 2018.

1 răspuns:
| Roxana666667 a răspuns:

Aproximativ 700lei.Se incadreaza la motorul de pana in 2500cm.