| BuGsstormbunny a întrebat:

În 2021 statele UE sunt obligate sa își aleagă o singura ora la care va ramane(ora de vara, ultima schimbare în martie și cea de iarna, ultima schimbare în octombrie). Ce alegere va face România?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Navem de unde sti sigur, probabil ca o sa se adopte o ora comuna pentru toate statele din UE.

| DeyCj a răspuns:

Mai mult ca sigur se va decide în parlamentul european, şi va avea titlu de lege europeană aplicabilă tuturor statelor membre.

| sierra1 a răspuns:

Eu zic să intrebăm minstrul de externe despre decizia pe care probabil, o s-o ia

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu îmi doresc sa se accepte ora de iarna, lăsată de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa avem o ora comuna in eu de est probabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa se schimbe nimic.