| sullivan a întrebat:

In campania electorala din Germania, s-a ridicat problema din ce cauza numarul romanilor si bulgarilor care dorm pe strazi in marile orase din Germania, s-a inzecit in ultimii ani.

In acest context s-a amintit faptul ca UE a acordat Romaniei multe zeci de miliarde de EUR ca sa se ridice din mizerie si saracie dac ca aceste tari nu sunt interesate sa le acceseze.
Tot in acelasi context politicienii germani au cerut o interventie cu forta (bineinteles ca nu armata) a statului german in politica acestor tari tocmai ca cetatenii acestor tari sa fie ajutati sa se ridice, iar statul idot si impotent de acum sa isi revina la normalitate

S-a afirrmat din nou si faptul ca Germania nu va accepta intrarea Romaniei si a Bulgariei in spatiul Schengen pina cand aceste tari nu-si revin la normalitate!(adica oamenii sa nu fie nevoiti sa doarma cu miile pe strazi si in parcurile din Germania)
Cum vedeti aceste afirmatii in contextul ca politicienii romani ca beshescu vorbesc despre intrarea in spatiul Schengen?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate o sa fie in favoarea noastra, exemple sunt destule ca politicienii nostri merg doar impinsi de la spate.