| Alextareeee a întrebat:

In cat timp credeti ca o sa se poate emigra in SUA si Canada?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Ca sa emigrezi in usa, in mod direct nu poti decat daca aplici pentru diversity visa pana pe 3 nov.

Ca sa migrezi in canada... aia se lauda 1 an pentru quebec si vreo 2-3 pentru Canada federala. Dar trebuie sa verifici. Mai demult erau valabile cifrele astea.

Astea sunt caile sigure. Mai sunt optiuni de tipul:

1. Usa mergi frumos pe h1b sau daca esti smecher pe l1 si apoi aplici pentru green card dupa 4 ani si incepi usor usor sa ramai. L1 trebuie sa muncesti pentru o companie americana timp de 1 an ca un fel de directoras.

2. Pt Canada, acelasi stil, cu contract de munca. Si dupa o perioada, rezidenta.

Mai sunt si alte metode, dar ar trebui sa vorbesti cu un agent de emigrare.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar si peste o luna, dupa ce primesti viza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti emigra si acum daca ai obtinut viza

| Daniel2836 a răspuns:

O lună.

| Ştefan_Irina_Elena_1996 a răspuns:

Dracu stie