| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp vine cardul de sanatate dupa implinirea varstei de 18 ani? Varul meu are 19 ani si o luna si inca nu i-a venit.

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Mai are de aseptat cel putin inca o luna.
pana atunci trebuie sa solicite o adeverinta emisa de C.N.A.S care va tine locul cardului pana la sosirea acestuia!

| siriusblack98 a răspuns:

Mie doctorul de familie mi-a facut cererea pentru card de sanatate (sau ceva solicitare care cica se face, el stie) la varsta de 18 ani si mi-a venit acum 3 saptamani, la 22 de ani adica.