| anonim_4396 a întrebat:

In cati ani se preconizeaza ca va iesi Romania din criza?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Romania a fost tot timpul in criza, suntem obisnuiti sa facem fata crizei, doar ca acum e ceva mai rau...nu stiu cand se va redresa situatia.Ideea e ca suntem caliti si nu ne plangemhappy

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai daca la nivel mondial se apreciaza ca efectele crizei vor disparea prin 2020...

Bula
| Bula a răspuns:

Inca nu se stie, acum se calculeaza...

mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Pe la mijlocul lui 2010.
Atentie, iesirea din criza nu va insemna insa o revenire la situatia bombastica de dinainte de criza, ci doar o stabilizare.

| borsec a răspuns:

Se preconizeaza la inceputul anului viitor...

| selef a răspuns:

2000 sau mai mult

| csintalan a răspuns:

...depinde de fiecare dintre noi cum constientizam,, criza,, si ce sacrificiu vom face pentru eu, ...atunci cand ai bani multi iti permiti un zugrav la casa, dar cand nu ai bani zugravesti tu, ...munca, munca

| simpluEu. a răspuns:

Prin 2012... dar vb lui Andrei...cand nu a fost Romania in criza?

| hugin a răspuns:

Care criza? Romania e in criza? De cand? Noi suntem in criza de cand a fost exilat Regele Mihai si vom,, iesi,, cand ne vom schimba majoritatea mentalitatea. Cand crezi ca vom face asta?

| bunica a răspuns:

Nu mai apucam noi sa preconizam, asta-i criza lunga rau.

| andreiolariu a răspuns:

Ai impresia ca va iesi? a fost din totdeauna si va fi in criza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorba lu`notme-romania este intr-o perpetua criza de identitate si care este mai grava decat cea economica.romania este o tara agrara si pana cand romanu´
n-o pune umaru la treaba mai greu, ca depindem si de criza mondiala -este adevarat. dar vor trece ani, multi ani pana cand romania o sa se trezeasca. tinerii din ziua de astazi trebuie sa se ridice si sa nu mai astepte ajutor de la nimeni.lupta continua intre generatii si diferenta de mentalitate trag romania in jos, stagneaza sau si mai rau -o infunda mai rau in mocirla indiferentei.

| RamonaMn a răspuns:

Pai tot ce putem face acum este doar sa estimam.Depinde de situatia clara a tarii.