| oana80 a întrebat:

In cazul in care sunt in concediu crestere copil si nasc al doilea copil la o luna dupa terminarea concediului, beneficiez in continuare de indemnizatie si pentru cel de al doilea sau nu?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Da se poate dar trebuie sa treci pe la locul de munca sa-ti mai elibereze o adeverinta pentru. Directia Muncii din cate stiu dar cel mai bine e sa te interesezi la Directia Muncii iti vor spune ei exact de ce ai nevoie si ce trebuie sa faci.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa intri in prenatal, apoi vei beneficia de indemnizatie, deoarece ceie 2 ani de concediu pentru cresterea copilului sunt luati in calcul la CAS, pentru ca se cotizeaza, sau poti plati luna lipsa la CAS.