| Leonardo70 a întrebat:

În cazul în care un copil a fost înșelat cu un bun al părintelui, poliția nu poate face nimic decât dosar penal pentru înșelciune? Si cel care l-a înșelat pe copil să țină bunul la el pînă cînd se judecă dosarul? Acum îmi cere 5 mil să-mi dea lucrul înapoi.Ce trebuie să fac să-mi recuperez lucrul mai repede?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca fac plangere penala, atunci bunul se ridica ca proba de catre politie.
Stabilirea cui sa apartina bunul si ce mai sunt de platit se va decide in instanta de judecata sau la intelegere intre proprietar si inculpat.

Pentru copilul care a dat (vandut /schimbat) bunul parintilor fara acordul lor ar fi necesar o pedeapsa pe care sa n-o uite toata viata!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

N-am înțeles nimic...

| Panamax a răspuns:

Un copil pro st a facut un schimb de martoage cu altul mai istet.
Acum ala pros t s-a prins ca martoaga lui era mai buna si nu stie cum sa procedeze.
Am inteles corect pana aici?
Daca vrei sa fii prost pana la capat plateste-i si cele 5 mil.