| saresipiper a întrebat:

In cazul nulitatii absolute invocate dupa hotararea tribunalului, mai pot sa am cale de atac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai sunt caile extraordinare de atac, respectiv recursul, contestatia in anulare si revizuirea, dar aceste pot fi promovate doar daca ai vreun motiv dintre cele prevazute la aceste cai de atac.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti clar deloc. Ce inseamna "nulitatea absoluta invocata dupa hotararea tribunalului"? De regula nulitatea absoluta se invoca in cadrul unui proces si, daca este constatata de instanta, se respinge actiunea reclamantului.
Spune exact, cu detalii, despre ce este vorba si o sa-ti dau un raspuns concret.

| saresipiper explică (pentru Ioandelasal):

Am pierdut in primă instanta procesul la judecatorie, desi am avut toate dovezile de partea mea, apoi am pierdut si la tribunal, am invocat lipsa de indreptatire a unor membri ai asociatiei pe care o conduc invocând nulitatea absoluta...ma intereseaza daca mai am vreo cale de atac?

| saresipiper explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult! Daca mai am ceva nelamuriri, revin.

| Ioandelasal a răspuns (pentru saresipiper):

Mai sunt caile extraordinare de atac, respectiv recursul, contestatia in anulare si revizuirea, dar aceste pot fi promovate doar daca ai vreun motiv dintre cele prevazute la aceste cai de atac.