| Aly11316 a întrebat:

În ce condiții se ia șomajul? De ex eu am terminat a12a acum, am intrat la facultate anul asta, se poate lua șomaj? Cum se procedează? Sau e prea târziu?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai fost admis la facultate nu poti lua indemnizatia de somaj pentru absolventi.
Si in orice caz este prea tarziu, chiar daca n-ai fi intrat la facultate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba la secretariatul facultatii, ei stiu daca te incadrezi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prima conditie ar fi sa nu ai ocupatie. Ocupatia ta actuala este de student, deci nu poti lua somaj. Abia la absolvire vei putea depune acte pentru somaj.

| Catrice a răspuns:

Ți-ai ratat șansa, aia e.

| Frank51 a răspuns:

Ai întârziat cu întrebarea 3 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai poti

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

Puteai lua daca nu te inscriai la facultate si stateai acasa.