| Robert160 a întrebat:

In ce oraș locuiți? Ce va place/nu va place la el sau la alte orașe de la noi? Ce părere aveți despre alte țări sau orașe străine?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Toate tara asta e un jeg fiidca romanul este necivilizat. Vorbeste tare in public, nu se spala, arunca gunoaie pe strada, nu are demnitate si respect de sine.

| gheorghe699 a răspuns:

Pana a ne da cu parerea despre orsul in care locuim,ar trebui sa ne intrebam,noi ce facem? respectam regulile de bun simt de covietuire in oras,ca toti isi dau cu parerea,vor o tara ca afara.dar in tara arunca ambalajul de la ce mananca pe strada,muzica la maxim in masina etc,pai sa faca asta afara,ca vad ei rezultatul,am vazut inclusiv la asa zisele proteste,ca au fost agresati de catre jandarmi, sa ne uitam cum actioneaza fortele de ordine in; Germania, franta sua,.dar asta este, sigur si clasa politica, fara exceptie, in 30 de ani s-au cheltuit bani cu nemiluita si faci 5 ore din bucurestila Brasov, complicat de a emite o parere.

| GanduriDeCafea a răspuns:

Locuiesc in Iasi. Ce imi place la orasul meu? Imi place faptul ca inca are obiecte de cultura, parcuri in care poti sta liniștit fara sa te deranjeze nimeni, comunitatea intr-o anumita masura. Ce nu imi place. Faptul ca nu apreciem ce avem si distrugem fara sa ne gandim. Diferenta majora dintre noi si alte tari este mentailitatea si bineinteles coruptia.