| LanguageMaster a întrebat:

În dreptul civil, sunt permise contractele de vânzare-cumpărare încheiate între rude?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, sunt permise, nu exista nici o interdictie legala in acest sens.

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Tin sa specific ca habar nu am dar Logic - De ce nu ar fi permise? Nu am vazut - din pacate - doi frati care sa-si faca cadou intre ei i casa sau o masina. Dar am vazut o multime calcandu-se in picioare pentru un ciolan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matale daca ti-ai cumpara un cod civil cu index la sfarsit ai gasi raspunsul la toate intrebarile