| mgtow a întrebat:

In iulie se sta 14 zile in izolare daca vin din GB in RO? Ryanair pune inceput de zbor din 4 iulie revine businessul la normal. Dar la intoarcere in GB?

Răspuns Câştigător
| Osneros a răspuns:

Găsești pe gov.uk/coronavirus
Din 15 iunie te bagă în autoizolare la întoarcere în GB. Posibil să o scoată până te întorci.

| mgtow explică (pentru Osneros):

Iulie trebuie sa deschida mallu si astia, pe 4 iulie e primul avion spre RO deci sper sa iasa restrictia

| Osneros a răspuns (pentru mgtow):

Ai înțeles pe dos. Pe gov.uk găsești ce se întâmplă când te întorci în UK, nu ce se întâmplă în România. Oricum, în RO te bagă la autoizolare sigur dacă ajungi în 4 iulie.
Also, nu recomand avionul. Și eu încerc din 9 aprilie să vin cu avionul, ăsta e al 5-lea zbor pe care mi-l anulează, și până la urmă am decis să vin cu autocarul.

Dacă vrei, las un "review" la experiență când ajung în RO.

| mgtow explică (pentru Osneros):

Imposibil sa te bage in ro in carantina din iulie nu cred asa ceva dar na e o varianta eronata care poate testifica ca ma insel. Daca nu mergem in decembrie pe racoare

| Osneros a răspuns (pentru mgtow):

Au zis că o să reducă din restricții din 15 iunie. Încă n-au dat ordonanța, dar discută și mi-au zis ai mei că au văzut la știri că se prelungesc măsurile pentru X țări, printre care și UK, chiar dacă Irlanda are mai puține cazuri decât România laughing

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu avem de unde sti ce o sa fie in iulie, totul depinde de situatia pandemiei.

| Silwian a răspuns:

Daca nu intram direct in izolare! Nu!