| anonim_4396 a întrebat:

In locurile publice, scoli sau locuri de munca in grup este/va fi obligatoriu purtarea mastii de protectie, in afara de localitatiile din decretul ala?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce a spus Presedintele mastile vorr fi obligatorii in spatii inchise si mijloacele de transport in comun. Detaliile le vom afla la momentul respectiv.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vom afla când se vor da detalii. Nu citim viitorul sa vedem cum se vor reglementa treburile peste 3 săptămâni

| JicaContra a răspuns:

Da, au schimbat izolarea pe masti

| aumih16 a răspuns:

Pai normal! e pandemie inca! nu s-a terminat! 2 ani de zile! adica anul asta si anul viitor cel putin! se poarta masca! altii poarta si manusi chiar!

| xandra0301 a răspuns:

Am înțeles ca cei din scoli și licee sunt obligați sa dea elevilor masti de protecție atunci când se vor redeschide.
Părinții mei primesc la munca masti și manusi in fiecare zi, bănuiesc ca este obligatoriu.
Oricum, este mai bine sa purtam masti și manusi ca sa ne protejam.