| anonim_4396 a întrebat:

În momentul de fata am buletinul expirat, dar am cnp - ul salvat în baza de date de la respectiva agentie. Dacă câștig biletul și ii dau cnp - ul sesizează ca am buletinul expirat si nu mai îmi da banii? Sau nu le arata ca am buletinul expirat?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai cartea de identitate/buletinul de identitate care a avut termenul de valabilitate de la data cand a intervenit starea de urgenta si apoi cea de alerta atunci este inca valabil, termenul de valabilitate a fost prelungit prin L.55/2020 pe toata durata acestora si inca 90 de zile dupa incetarea starii de alerta actuale. Asa fiind poti folosi actul de identitate fara probleme.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Am vorbit cu un tovarăș și le scoate el. Chestia e sa fie câștigătoare.

| Simpatic a răspuns:

Din ce stiu eu (nu stiu pe online cum e!) cand te prezinti in agentie sa iti ridici banii, nu are nicio legatura ca ai buletinul expirat ci conteaza doar CNP-ul, numele si prenumele.
Pe online nu stiu ca nu am jucat, dar ar trebui sa fie la fel...

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Ah nu boss, eu nu joc online, ci merg la agenție și pun direct acolo.
Atunci e perfect dacă nu are nici o legătură ca e buletinul expirat, nu mai trebuie sa ma bazez pe nimeni, ii dau direct CNP-UL și aia e nu? happy
Bine, pana acolo e distanta lunga, trebuie sa câștig niște meciuri.

| Andrei007007 a răspuns:

La agentiile online, daca ti-a expirat buletinul o sa te sesizeze ei printr-o notificare pe email ca ai buletinul expirat si trebuie sa-l reincarci, ori la urmatoarea depunere, urmatorul joc sau la urmatoarea retragere, cel putin asa a fost in cazul meu.

| anonim_4396 explică (pentru Andrei007007):

Eu merg la agenție și pun de acolo biletele nu joc online.

| Boharca a răspuns:

Buna ziua am si eu o intrebare mi-am facut aseara cont de super bet si zici ca este expirat buletinul si am 15000 lei in cont cum fac sa scot bani