| Fernando9Torres a întrebat:

In momentul de fata sunt angajatul unei firme. Deoarece s-a terminat Șomajul tehnic am revenit la contractul de munca, dar problema e următoarea: Nu am fost chemat la lucru și nici nu am primit salariu, când am sunat pe unul dintre șefi el a zis ca nu ne mai da nimic și sa ne căutam de lucru. O sa merg sa discut cu directorul săptămâna viitoare dar as dori sa va întreb in condițiile actuale ce-mi recomandați sa fac?(nu o sa-mi bag demisia ci vreau sa le cer lor hârtii pentru șomaj)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incetarea contractului de munca se poate face de catre angajator numai printr-o decizie scrisa si comunicata angajatului.
Daca nu a procedat asa atunci poti reclama la ITM si apoi, daca nu se rezolva legal, poti sa dai firma in judecata.

| S8N a răspuns:

Ai un contract de munca care trebuie indeplinit legal. Atat timp cat el nu a expirat, inca ai dreptul sa ramai angajat la companie.
Recomand sa faci o reclamatie la Inspectia Muncii. Vei fi oferit optiunea sa iei somaj sau daca ai un caz bun si vointa ai putea sa iei aceasta situatie in judecata, pentru ca ce face angajatorul tau este impotriva legii.

| Fernando9Torres explică (pentru S8N):

Contractul de munca e pe o perioada nedeterminata. Am sa discut cu ei pe cale amiabila și o sa recurg și la ITM deși au relații și posibilitatea sa afle cine i-a reclamat. Iar de judecată...pt jumătate de salar(din 15 pana in 1) nu cred ca se meritata atât tam-tam