| sabin89 a întrebat:

În noaptea de 21 spre 22 dec. 89 soţii C. au rămas în sediul C.C. sau au plecat şi s-au întors a doua zi dim?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Multi mi-au spus ca au stat pana seara tarziu la C.C., dar sigur, nu stiu. Si presupun ca au plecat acasa, si a doua zi dimineata au revenit. Ce rost avea sa mai stea la C.C., dupa ce manifestatia de la Universitate a fost reprimata? Doar situatia era acum sub control... in aparenta.

| sabin89 explică (pentru minrest):

Câte articole şi video-uri sunt pe net, cu toate informaţiile posibile şi imposibile, dar niciuna nu spune nimic despre acest detaliu. Nu că ar fi nu ştiu cât de important de ştiut, dar mi se pare ciudat că se livrează atâtea detalii mult mai neînsemnate şi nu se spune nimic despre asta. Oare nu ştie nimeni? Sau nu se vrea să se spună?
Ca o paranteză, în C.C. erau şi dormitoare amenajate pentru orice eventualitate? Ştii ceva de asta?

| minrest a răspuns:

Pe de alta parte, daca pleca, pleca la unu noaptea, caci pana atunci nu putea fi complet sigur ca e liniste in oras. Merita sa mai pleci acasa la unu noaptea? As ca, nu stiu.