| LanguageMaster a întrebat:

În perioada comunistă profesiile juridice erau mai bine plătite decât acum?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu erau mai bine platite decat acum.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Salutare!

Stie cineva daca in scolile pe care le fac, viitorii agenti de politie fac si cursuri de prim ajutor?!

Multumesc!

| gabicoo a răspuns:

Judecatorii si procurorii erau un fel de dumnezei locali.
Pentru ei nu contau salariile. Cãstigau regeste pe "lângă"!

| Crackman a răspuns:

Oarecum da, din simplul fapt ca erau pusi de catre guvern in mare parte si nu ii controla nimeni. Salariile nu erau fantastice dar beneciul pe langa job.

| TheGentleman a răspuns:

Majoritatea celor cu pensii speciale și majoritatea aparatului Judiciar s-au format în perioada comunistă, respectiv 90-2000. Trage singur concluziile