| zilog a întrebat:

ÎN ROMÂNIA EXISTĂ EXCEPȚII PT STATUL ÎN CARANTINĂ!?
De exemplu eu vin din Anglia in România aș vrea să nu stau în carantină pentru că mi se pare nedrept, necinstit si abuziv pentru că eu deja fac test PCR in Anglia când plec.

De exemplu în Anglia dacă vrea să te angajeze o fabrică de medicamente sau o fabrică de producție alimente ești scutit de a sta in carantină dacă au neapărată nevoie de tine.

In România există așa ceva?
Pentru că pe mine mă doresc 2 fabrici de medicamente + 1 institut de cercetare + mai multe
fabrici de producție alimentară, oricare dintre ele m-ar angaja instataneu pentru că eu chiar le sunt de mare ajutor prin prisma meseriilor pe care eu le prestez in realitate.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din pacate va trebui sa stai. Am un prieten care a venit din Germania cu test negativ si tot a trebuit sa stea 10 zile in carantina. O fi nedrept dar asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 zile carantina daca ai test PCR negativ si 14 daca nu ai, parca asa era ultima data.

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Nu cred că sunt excepții aici în România. Intrăm în carantină de Paști și mă tem că se vor închide țările

| Silent3025 a răspuns:

Daca ti-ai facut vaccinul s-ar putea ca sa nu stai in carantina daca ai pasaport de vaccinare. https://www.digi24.ro/......re-1460394

| Aristide_Mariana_1963 a răspuns:

Eu știu că în România nu exista excepții pentru statul în carantină.