| anonim_4396 a întrebat:

IN Romania TRebuie sa se vorbeasca o singura limba si anume care?

8 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Tiganeasca, in viitor.

| chokingvictim a răspuns:

? de ce sa se vorbeasca decat o singura limba? tie ti-ar place sa te duci in finlanda si sa fii obligat sa vorbesti finlandeza?

| jadir a răspuns:

In Romania se vorbeste o singura limba iar singurul dialect pe care il aveam (aromana) din cate stiu eu nu este rescunoscuta ca fiind dialect iar restul sun graiuri,sti tu alta limba vorbita in Romania?
Calu vede doar in fata, iar tu Galamaz nu vezi deloc ai ochii acoperiti. Ceea ce faci tu nu este neo-naizism, nationalism la tine se numeste prostie.

| ReiVaN a răspuns:

Da cate limbi se vorbesc in Romania ma, 200?
la noi nu e elvetia se vorbeste 1 singura limba

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Au terminat astia cu religia si acum incepi tu cu romana?

| Doar1îngeR a răspuns:

Româna.normal.
care alta?

| 19marian60 a răspuns:

Bausi infuzie de ciulini porcesti? Du-te si te culca, patriot de mucava!(mucava=carton presat)

| yana_9783 a răspuns:

Franceza in general