| AvalohAlyn a întrebat:

In turul II,dacă va fi intre Viorica Dancila și Klaus Iohannis,mie care nu îmi place de niciunul și nu cred că e potrivit niciunul din cei 2, eu cu cine sa votez? Răul cel mai mic sau anularea votului?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa votezi corect, ca sa fie votul valabil, votezi cu cine vrei tu, nu te lasa influentat de altii. Spre ex. eu voi vota cu actualul presedinte in ambele tururi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand voteaza in turul I pe cine ai vrea sa vezi in turul 2.
Iar la final votezi raul cel mai mic.
Anularea votului e o chestie antisociala

| Cameliapantiru a răspuns:

Eu îl voi vota în turul al doilea pe Klaus Iohannis.