| mgtow a întrebat:

In urma unor lucrari la cernobyl 600.000 de vieti care si-au sacrificat viata pentru un trai obisnuit de viata al nostru cu multe victime care au decedat din cauza radiatiilor absorbite in timpul muncii sarcofagul e in pericol sa se prabuseasca, daca se intampla asta ne ducem pe apa sambetei se pare ca nimeni nu e interesat sa faca un nou sarcofag protector pentru a impiedica emanarea prafului radioactiv. A trecut limita de 30 de ani care avea vechiul invelis metalic nu va plangeti ca nu sant bani totul se poate face daca vreti politicieni de rahat ce santeti...

http://www.filmeonlinenoi.org/the-battle-of-chernobyl-20 06-film-online/

Dumnezeu sa-i ierte pe cei care au murit la scurt timp in urma lucrarilor din anii 90" locuitorilor din pripyat si cei 600 de piloti morti la cateva zile dupa primele zboruri deasupra centralei nucleare.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cred ca esti dovada vie a consecintelor pe termen lung ale dezastrului de la Cernobil.

| RubikSD a răspuns:

Si care e intrebarea?

| mgtow explică (pentru RubikSD):

E o notita informativa...