| LanguageMaster a întrebat:

În următorul context, ce sens are termenul "în parte"?
"Infracțiunea este continuată când o persoană săvârșește la diferite intervale de timp, dar în realizarea aceleiași rezoluții, acțiuni sau inacțiuni care prezintă, fiecare în parte, conținutul aceleiași infracțiuni."

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte clara exprimarea, nu stiu ce nu intelegi. Este vorba ca toate actiunile sau inactiunile persoanei, luate fiecare separat, reprezinta aceeasi infractiune, de ex. toate reprezinta furt.

1 răspuns:
| ICristii a răspuns:

In