| FlappyXXX a întrebat:

Înmatriculare România auto de Bulgaria.
Bună ziua.
Am o întrebare, dar la care aș prefera să îmi răspundă doar cei din județul Bacău care au mai înmatriculat mașini de BG.
Întrebarea ar fi următoarea. La prezentarea la ghiseul de înmatriculari auto pentru obținerea de numere roșii, am înțeles că se eliberează doar cu taxele plătite, actele masinii in copii si original si contract v-c cu cel din procura, caruia i sa acordat și dreptul de vânzare. Dar actele trebuie traduse?
Si dupa, la rar ce acte trebuie sa ai cand te prezinti pentru CIV? Si la inmatricularea definitiva ti se va cere factura de
la firma din Bulgaria? Pentru că am înțeles că nu se cere peste tot factura, acum depinde de județ.
Aș dori doar răspunsuri clare și sigure.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Chita21 a răspuns:

Da email bine

| FlappyXXX explică (pentru Chita21):

Nu înțeleg ce vrei să spui.

| Chita21 a răspuns:

Da coroana since spun