| anonim_4396 a întrebat:

Într-un act adiţional ce înseamnă beneficiar și reprezentant?(scrie astea în el) Mulţumesc.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Beneficiar este titularul semnatar a contractului initial.
Reprezentant este persoana imputernicita de titular, pentru a semna in locul lui.

| Nume6 a răspuns (pentru Bula):

Păi reprezentant nu e omul care reprezintă firma respectivă care a trimis beneficiarului actul aditional?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Nume6):

Este, daca omul este angajatul firmei (titularul), iar beneficiarul este clientul firmei.

| Nume6 a răspuns (pentru Bula):

Nu înţeleg

Bula
| Bula a răspuns (pentru Nume6):

Ce nu este de inteles?
Este vorba de reprezentantul firmei semnatare si beneficiarul (clientul) cu care s-a facut contractul.
Asta in cazul daca firma este un furnizor, iar beneficiarul este un client (consumator).

| Nume6 a răspuns:

Mulţumesc nu mai e nevoie mi-am dat seamahappy