| syd2 a întrebat:

Intrebare : Cum credeti cine e vinovat in ceea ce se intampla acum in Ukraina?

Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

In opinia mea a fost o revolta organizata de UE impotriva lui Poroshenko pentru a aduce Ukraina in UE (dar o si merita Poroshenko ), iar cand rusi din Crimea (cam 85% din populatia Crimeei) au auzit asta nu le-a prea convenit si chiar cred ca separarea a plecat de la oameni din Crimea, iar Putin a profitat/ajutat la anexarea Crimeei, ceea ce mie mi se pare mai mult decat normal. Cum ar fi daca ar izbucni o revolta in Moldova si o parte (partea dinspre westica) si-ar dori in Romania (inclusiv UE), dar restul ar vrea inspre Rusia si armata romana ar apara moldova romaneasca, atuncea ni s-ar parea normal.

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Putin.

| syd2 explică (pentru T0T):

Eu nu cred asta, este vinovat Poroshenko si cu coruptia lui bleaga de mafioti, voi toti dati vina pe Putin deoarece sunteti europeni de la NATO iar ei sunt slujitor ai Americii iar America este in conflict cu Rusia si tot le pune sanctiune nejustificate.
Semnat Putin Vodka 228.

| T0T a răspuns (pentru syd2):

Și Rusia și America sunt de rahat. Putin pur și simplu vrea să mai ia niște teritorii care nu îi aparțin cum a tot făcut dea lungul istoriei. Rusia este o țară asupritoare. SUA sunt și ei niște hoți și nenorociți, mi se pare că sunt cam la același nivel cu rușii, doar că le au mai mult în arta manipulării. Ei se aliază cu tine ca să îți fure resursele și să te pună la înaintare. Rusia e ceva mai directă. Dar după ce au făcut în Moldova mai degrabă aș ține cu americanii.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Acum nu țin nici cu ucrainienii care în acest război, că după mine cam asta este, pun celelalte nații la înaintare. Obligă românii să se ducă la război ca să își menajeze oamenii. În războiul lor foarte puțini ucrainieni luptă. Sunt niște nenorociți și ăștia, nu zic. Toți sunt niște nenorociți. Este o situație sub orice critică, nu prea ai cu cine ține, doar că te gândești prima dată la istoria țării tale și la interesele acesteia.

| syd2 explică (pentru T0T):

Istoria tarii mele? Eu nu am tara, asta in care traiesc eu nu e tara, e o firimitura care a cazut din paine si s-a lipit de pantoful unui om care mergea pe drum. Pur si simpu privesc orizontul eventualelor optimalitati pentru mine.

| darrio2007 a răspuns (pentru syd2):

Pai atunci de ce ai mai pus intrebarea? Daca stii cine e vinovatul.

| syd2 explică (pentru darrio2007):

Am vrut sa vad ce gandesc altii.
Semnat Putin Vodka 228

| Sociopat a răspuns:

Illuminati :O

| vaporwave a răspuns:

Obama