| gemeni6226 a întrebat:

Intrebare pentru domnul Ioan de la sal dar pot raspunde si altii.De exemplu daca eu vreau sa ma vad in iunie anul viitor in pensie anticipata cu cate luni inainte trebuie sa-mi depun dosarul de pensionare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu cum este exact acum.
De ex. eu am intrat la pensie pentru limita de varsta incepand cu 1 martie. Am vrut sa-mi depun dosarul la inceputul lunii februarie dar am fost refuzat pe motiv ca-l pot depune abia incepand cu 1 martie si asa am facut. Am primit decizia de pensionare in luna mai si in luna iunie si pensia pe 3 luni (martie-mai).

| gemeni6226 explică (pentru Ioandelasal):

Da cam asa functioneaza inseamna ca eu daca vreau sa stau acasa din unu iunie trebuie sa mi depun dosarul cu 3 luni mai repede.

1 răspuns: