| Stincker3043 a întrebat:

Intrebare serioasa. Astazi se implinesc 90 de zile de cand mi-a fost suspendat permisul pe o perioada de 90 de zile pentru alcool dar nu infractiune, 0.29 in aer expirat si 0.6 in sange, mentionez ca a avut loc si o vatamate corporala de inculpa dar de asemenea a fost ceva foarte usor si ne-am impacat cu respectivul pe o cale notariala. Intrebarea mea este, maine va pleca dosarul pentru clasare catre procuror si trebuie sa primesc o scrisoare acasa dupa care politistul rutier imi va oferi un proces verbal cu care pot ridica permisul dupa ce trec cele 120 de zile (fiindca nu am fost la examen), in aceste 30 de zile ramase pana la cele 120, voi primii scrisoarea cu rezolutia procurorului de la parchet? Sau cat dureaza pana primesc solutia procurorului? Fara hateri si pareri negative fiindca sunteti in necunostinta de cauza.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti sigur cand vei primi ordonanta procurorului privind clasarea dau renuntarea de trimitere in judecata, depinde cat de aglomerat este si cat de interesat sa termine repede cu dosarul, asa ca s-ar putea s-o primesti pana expira perioada de suspendare a dreptului de a conduce sau s-o primesti dupa aceasta. In orice caz te poti interesa la procuror inainte cu cca 10 zile inainte de expirare, daca nu ai primit-o pana atunci. Daca ai avut avocat pune-l pe acesta sa se intereseze.

| Stincker3043 explică (pentru Ioandelasal):

Un raspuns bun la ceea ce am intrebat, ti-as da mai multe funde daca ar fi posibil, mersi ca nu m-ai judecat ca si ceilalti si mi-ai oferit strict raspunsul la intrebare.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu as modifica codul rutier:
Anularea carnetului la 0.1 alcool in sange, fara drept de re-dobandire inainte de 5 ani!
La a doua abatere, interzicerea pe viata a dreptului de a conduce!

Ar scadea drastic nmarul accidentelor rutiere!

| Violleta2022 a răspuns:

Resolutia procurorului va veni candva, dupa terminarea celor 120 de zile.
Totusi, asa cum spun si ceilalti de mai sus, poate-i mai bine sa ramai pieton pe viata, ca alcoolul si volanul, duc numai la groapa.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Deci, ne expui problema, ni te prezinti ca fiind vinovat si retardat fiindca conduci sub influenta alcoolului, iar apoi ne spui la sfarsit sa nu dam hate fiindca nu cunoastem situatia? Pai nu tot vina ta e ca nu cunoastem situatia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa mai faci cu permisu? sa bei iar la volan? lasa ca sta bine acolo. Te trezesti dracu ca te calca masina si soferu e Stincker3043.
Beat.