| SpeciiFobii12 a întrebat:

Întrebarea mea este pentru o cerere de bani de către o persoana zicând ca ii datorez ceva bani firmei, as putea cere o dauna morala?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara si iti spun iarasi ca nu merita sa deschizi un proces, nu poti fi sigur ca vei castiga, dimpotriva, s-ar putea sa pierzi.

| Violleta2022 a răspuns:

Dauna morala poti pretine daca o dai in judecata ( la tribunal) si daca ai dovezi scrise, ori inregistrate ca te santajeaza, ca te-a jignits au ce ti-a mai facut de ceri acest daune.