| anonim_4396 a întrebat:

Întrebările la care aș dori un răspuns ar fi următoarele:
- Cum poți răspunde pe "TPU" la o întrebare în care ești rugat să recomanzi un site sau o aplicație pentru filme/seriale, atâta timp cât iei nu te lasă să distribui link-urile cu pricina dar, în schimb, te lasă să postezi o întrebare de genul?;
- Care este sensul în toată treaba asta?
Să nu mă înțelegeți greșit, sunt conștient de faptul că din punct de vedere moral este ceva greșit, companiile pierd bani, statul pierde bani din cauza pirateriei... în fine, dar dacă nu te lasă să răspunzi cu link-uri, să nu te lase nici să postezi întrebări de genul sau să te lase să le faci pe ambele... În schimb îți aruncă un mesaj în față prin care îți este adus la cunoștință faptul că dacă se va deschide un dosar și o instanță de judecată le va cere adresa IP, o vor da...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Nu raspunzi, deoarece este interzis pe TPU.
2.Sensul este ca pe TPU nu este admisa promovarea pirateriei, deoarece site-ul ar putea fi invinuit ca accepta si ajuta la aceasta.
Sigur ca mai sunt intrebari cu aceasta tema, aceasta din cauza ca moderatorii si administratorul TPU nu le vad pe toate.