| Joker3134 a întrebat:

Iohannis o să ia in turul 2, ce beneficii are PSD că a intrat in turul 2? ( datorita dezinformării poporului).

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca o sa castige in turul 2, Dancila nu poate creste prea mult fata de turul 1. Si Dancila a intrat in turul 2, in principal, datorita votantilor fideli PSD si foarte putin din cauza dezinformarii.

Răspuns utilizator avertizat
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

Erau cam la fel, de altfel eu n-am o parere prea buna despre nici un partid.
Pentru Romania nu are aproape nici o relevanta ca Dancila a ajuns in turul 2, are relevanta doar pentru pozitia ei in PSD, daca nu ajungea cred ca era mazilita aproape imediat.