| AvalohAlyn a întrebat:

Ion Rațiu era mai bun de președinte ca Iliescu in 1990?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti sigur, probabil ca ar fi fost mai bun, doar ca nu ar fi putut face multe, neavand Parlamentul si Guvernul.
La o asemenea intrebare "Ce-ar fi fost daca?" se poate raspunde doar cu ipoteze, mai mult sau mai putin plauzibile.

| aumih16 a răspuns:

Singurul presedinte bun cica a fost traian basescu! ca cica el a produs schimbarea tarii! nu a facut nimeni ce a facut el! si nici nu o sa vezi la altii! il vezi de exemplu pe klaus iohannis in stare sa faca ce a facut traian basescu eu nu cred! ma indoiesc! cred ca cea mai mare greseala a fost in 1992! atunci emil constantinescu trebuia pus presedinte! dar nu lumea l-a preferat pe ion iliescu in continuare! si-a batut joc de Romania! de tara! aia cred ca a fost greseala cea mare! asta este a iesit emil constantinescu abia in 1996 presedinte! si a stat pana in 2000! cand s-a intors ion iliescu la putere!