| sadsasda a întrebat:

Iti trebuie pasaport daca mergi in Olanda sau poti doar cu buletinul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Olanda face parte din UE astfel ca poti calatori doar cu cartea de identitate (cu buletin de identitate nu poti calatori).

| sadsasda explică (pentru Ioandelasal):

Pai carte de identitate sau buletin nu e aceeasi? Adica poti calatori cu ala pe care il faci la 14 ani?

| Ioandelasal a răspuns (pentru sadsasda):

Nu este acelasi lucru. Ce scrie pe actul tau de identitate?
Buletine de identitate nu se mai emit de multi ani, de cand au fost introduse cartile de identitate si acum poate le mai au putine persoane din Romania, poate unele dintre cele de peste 80 de ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de pasaport in statele membre UE

| CodrutElian1990 a răspuns:

@ Ioandelasat. Tatal meu are buletin valabil pana cand moare si nu are 80 de ani.