| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a întrebat:

La completarea unei cereri, ce trebuie trecut la "actul de identitate"? Acel numar din 3 cifre de sub poza din buletin, ex "123" "124"?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

CI seria si numarul. CNP(cod numeric personal).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cnp serie numar buletin adresa, vezi ca scrie pe cerere ce trebuie sa completezi după subsemnatul numele tau adresa urmeaza, Cnp, numar serie buletin etc. Unde nu intelegi o intrebi pe fata care i ti dă formularul tipărit adica cererea, sau daca tu trebuie sa scrii acasa pe o coală albă cerere vezi ca sunt pe google modele crerere.

| Catrice a răspuns:

B.I sau C.I. Asta treci în funcție de ce scrie în buletin. De regula e C.I.

| Iote a răspuns:

"actul de identitate" poate fi CI (cartea de identitate), pasaport sau mai rar buletin.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică:

Trebuie doar completata, concluzia mea e ca numarul asta ar fi. in afara de cnp, vine in ordinea asta: actul de identitate (3 patratele) > seria > nr > eliberat de sectia de politie