| LanguageMaster a întrebat:

La facultate dacă nu promovezi examenele poți fi exmatriculat?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Repeti anul.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu mai raspundeti va rog daca nu aveti habar, lasati sa scrie cei care sunt la facultate si stiu

Toate examenele din timpul anului se pot repeta in restanta din toamna GRATUIT. Daca nu iei nici atunci un examen, urmatoarea data cand il dai trebuie sa platesti.Fiecare materie are un nr de credite (poate fi 2, poate fi 7).Iti trebuie jumatate din creditele totale ca sa treci anul, adica aprox jumatate din examene luate.
Poti trece anul si cu restante, asta nu e problema, problema e daca nu ai jumatate din creditele totale.

| Bondarel99 a răspuns:

De exmatriculat, nu te exmatriculeaza nimeni, dar e cam nasol sa repeti anul.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu, dar daca pana termini anul 2, nu ai toate examenele luate, nu poti trece in anul 3 si o sa trebuiasca sa repeti anul.

| andreeatudor a răspuns:

Buna, eu cred ca da. citeste de aici si vezi
http://360.uaic.ro/blog/2009/03/27/regulamentele-studentului/

| Emy962 a răspuns:

In functie de facultate, daca nu aduni un anumit numar de credite pe an, repeti anul.