| LanguageMaster a întrebat:

La firmă, redirecționarea de impozit se face din impozitul direct sau și din TVA?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum să pui impozit pe o taxă, TVA, impozit pe impozit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Impozitul este impozit si TVA-ul este taxa. Sunt doua lucruri diferite. Orice venit are taxe si impozite. Impozitul este un venit al statului in care statul n-are nici o obligatie fata de tine. In cadrul taxelor statul presteaza anumite lucruri fata de cetatean: sanatate, somaj, etc.