| anonim_4396 a întrebat:

La frontiera cand polițistul scanează documentele apare ca un pașaport este fals dacă este făcut exact ca unul real, dar nu a fost emis de o autoritate?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca descopera falsul, fiindca pasaportul nu apare in baza de date ca emis de Pasapoarte sau daca coincide numarul apare pe alta persoana.

| UtilizatorTPU2020 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Și atunci cum de arata unii pașaport fals la granița?

| UtilizatorTPU2020 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Și atunci de ce le mai fac imposibil de falsificat? Cand arăți un buletin fals sau permis atunci când te angajezi de exemplu sau când închiriezi o mașină, se uita la elementele de securitate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru UtilizatorTPU2020):

Spera ca nu o sa fie controlat sau in nebagarea de seama a politistului de frontiera ori in mita.

| Ioandelasal a răspuns (pentru UtilizatorTPU2020):

Ar trebui sa se uite cu atentie dar sunt tot felul de angajati peste tot, unii mai priceputi si atenti, altii lasa-ma sa te las si altii inchid ochii pentru "atentii".

| UtilizatorTPU2020 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu cred ca sunt multi care cunosc elementele de securitate