| Puscahoreanga_Silviu_1978_uKaI a întrebat:

La intretinere trebuie trecut obligatoriu suprafata utila a apartamentului ce se intampla daca cei care intocmesc intretinerile nu trec in mod voit suprafata utila la intretinere? dau funda!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este obligatoriu, calculele nu se fac in functie de suprafata utila, ci de cota indiviza. Prin urmare, ramane la alegerea comitetului executiv daca suprafata utila este trecuta sau nu pe tabelul de intretinere.