| LanguageMaster a întrebat:

La noi în România au fost incidente cu refugiații sirieni?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana acum n-am auzit de nici un incident, se poate sa fi fost dar minore, cu exceptia faptului ca unii au incercat trecerea frontierei spre Ungaria pentru a ajunge in vest.

| mgtow a răspuns:

Doar au tranzitat tara sa ajunga in uk

| gabicoo a răspuns:

Nu au fost incidente deosebite.
Ei au venit în România pentru a primi statutul de refugiat pe teritoriul UE după care vor încerca să plece în Germania. Asta e ținta lor.
Singurele incidente au fost la granița cu Ungaria când au fost prinși de grănicerii maghiari și trimiși înapoi în România!