| anonim_4396 a întrebat:

La noi in Romania ce ilegalitati fac soldatii din armata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti ce fac acum, nu se publica asemenea lucruri.
In urma cu multi ani, pe cand imi satisfaceam stagiul militar, se mai practicau mici furturi, intarzierea din invoiri, introducerea de bautua in cazarma, mici batai, etc.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Din ce motiv porneau bataile?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Aproape din nimicuri, in orice caz nu era ceva grav: o palma, un pumn, un sut in fund, etc.

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

La noi toti soldatii sunt militari de profesie, fac aceleasi ilegalitati ca ceilalti, dar intr-o masura mult mai mica datorita spiritului militar, fiindca au fost selectati fara tulburari de personalalitate si ca sa nu isi piarda haina, cel mai mic delict fiind similar cu revenirea la statutul de civil.

| Prezidentul a răspuns:

Nu generaliza.

| Denis_Doar_1988 a răspuns:

Daca cineva intra in baza ( unitatea ) militara fara a fi soldat si fara a fi invitat sau insotit de un militar soldatii il pot impusca