| LanguageMaster a întrebat:

La noi în România, este un avantaj dacă magistratul cunoaște o limbă străină?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

E un avantaj daca ar cunoaste minim 3 limbi straine.
O limba straina stie si Vasile care e la capsuni in Spania de 3 ani sau Dumitru in Germania de 5 aniwinking.

| Yurisa a răspuns:

E un avantaj pentru orice om daca mai cunoaste o limba straina

| Sonia822 a răspuns:

Unii magistrati cunosc 5 si le vb fluent, o straina se invata de la lasa a IIa. Din a 6a e a doua limba straina. Magistratii, si orice om educat, vb o limba straina fluent, si au habar si de a doua.