| mezeicristina33 a întrebat:

La politie din ce se dau subiecte am vazut ca din mate,rom,fizica,isto,englezaa,franca,rusa, germana e adevarat? si de ce asa multe? ce se face odata ce ai intrat acolo? ore ca in liceu sau specializare?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este chiar adevarat. Academia de Politie are mai multe facultati, respectiv de politie, de pompieri, de arhivisti si de jandarmerie si materiile sunt diferite.
Uita-te in Admiterea 2017, la facultatea de politie si o sa vezi ca testele sunt din romana, istorie si o limba straina.

| mezeicristina33 explică (pentru Ioandelasal):

Si ce face acolo?

| Ioandelasal a răspuns (pentru mezeicristina33):

Se fac materii ca la orice facultate, difera doar specificul, in functie de facultate. Gasesti materiile ce se fac pe site-ul oficial al Academiei de Politie, la facultatea care te intereseaza.

| mezeicristina33 explică (pentru Ioandelasal):

Politie sau jandarmerie

| Ioandelasal a răspuns (pentru mezeicristina33):

Si vrei sa caut eu? Nu sunt interesat deloc, tu esti interesata, asa ca pune mana si cauta.