| Rogerzath a întrebat:

La referendum mergeti? Daca da, cum votati? Am vazut ca se tot intreaba de europarlamentare, eram curios si de referendum.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Votul este secret. Deci, no comment!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad ce explicatie ar putea da cineva care sa nu voteze la referendum. Doar daca e vreun corupt sau urmărit penal si are nevoie de o justitie mai slaba

| minrest a răspuns:

Votez cu da, la ambele intrebari, sasul a pus degetul pe rana cu intrebarile astea, bravo lui.

| aXy99 a răspuns (pentru minrest):

Pacat ca doua dintre ele sunt degeaba, deoarece necesita modificarea constitutiei, iar acest referendum nu este pentru asa ceva.

| minrest a răspuns (pentru aXy99):

NU, nu sunt degeaba, draga aXy99, chiar daca ce ai spus este adevarat. Observi cum UK iese din EU, in urma unui referendum neobligatoriu, pur consultativ? Asta pentru ca, prin referendum s-a creat o noua realitate poltica, chiar daca nu si una legala; asa o sa fie si la noi.

| aXy99 a răspuns (pentru minrest):

Sper sa ai dreptate.

| aXy99 a răspuns:

Da, da si da.

| Plato a răspuns:

Bineinteles ca merg, votez DA din tot sufletul.
USR+plus la europarlamentare.