| georgepop20 a întrebat:

La restaurant, pizza se mananca cu mana?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ai la dispoziție un cuțit și o furculiță, dar este alegerea ta dacă vrei să le folosești sau nu.

Dacă nu vrei să ieși în evidență și să pari ușor bădăran, ți-aș recomanda să le folosești.
Iar dacă vrei să-i simți gustul, s-o savurezi cu adevărat, simte-te liber s-o mănânci cu mâna (aici ai un avantaj dacă ești bărbat). Și ce contează cât de țăran te vor considera ceilalți? Tu să fii fericit!

Iar cu sos de ardei iute e...mmmm...un adevărat deliciu!
Gata, am fugit să-mi comând una. Vezi ce-mi faci?

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Doar aia cu sos din abundenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa preferinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La restaurant nimic nu se mananca cu mana in afara de paine, dar...eu o mananc cu mana daca asa am chef.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La orice restaurant care se respecta, puiul fript/fiert/prajit se mananca CU MANA! D-aia au inventat unii bolul ala in care iti poti spala grebla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia mai da search o data.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia mai iesi prin lume!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia vezi tu ce scrie in codul manierelor elegante. ca se adapteaza restaurantele la grebla ta e o chestie, dar cand vine vorba de maniere e alta poveste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici un restaurant cu blazon nu se va adapta la grebla mea, sau a ta. Si le dau dreptate. A incerca sa mananci pui fript cu furculita si cutitul, este ca si cum ai incerca sa canti la pian cu manusile de box in maini.
P.P. Deci, mai iesi prin restaurante, nu doar prin pizzerii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai tu citeste tot raspunsul. eu ce-am zis acolo ca mananc cu mana si mi se rupe. te tot iei de mine atat ca am masina mai frumoasa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai iesi si tu din pestera! In felul asta, vei gasi raspunsuri la intrebarile tale tampite, fara sa postezi chestii idioate pe net!

Răspuns utilizator avertizat
| Sabin91 a răspuns:

Se mananca cu tacamurile.

| Nostradamuss a răspuns:

Daca vrei

| Neworder21 a răspuns:

Da.

| Jenny23 a răspuns:

no

| denisuk12 a răspuns:

Cum vrei, eu de obicei mananc cu mana happy