| andreidin a întrebat:

La scoala de politie dupa incidentul care a avut loc adica cum ca o fata s-a dus la discriminari si astfel cei de la politie au hotarat sa schimbe inaltimea de la 1.70 la barbati la 1.65 se mai poate schimba? adica eu nu inteleg de ce sa mai schimbe? ca sa aiba iar probleme? va rog orice informatie daca o stiti in legatura cu inaltimea si daca stiti cumva daca sunt sanse sa se schimbe spuneti-mi!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cand s-a redus inaltimea pentru barbati s-a redus si pentru femei, respectiv de la 1, 65 m la 1, 60 m.
Nu cred ca o sa se reduca mai mult acum dar asta o poate spune doar MAI, pentru reducere este necesar un ordin al ministrului.

| andreidin explică (pentru Ioandelasal):

Eu zic daca se poate cumva reveni iar la inaltimea de 1.70

| andreidin explică (pentru andreidin):

Adica ce crezi dupa acel incident si ca au platit si o amenda ar mai avea curajuil sa ridice din nou inaltimea la 1.70? adica intr-un fel nu ar avea nimic de castigat ce conteaza ca intra cativa cu inaltimea de 1.65 atata timp cat sunt sportivi buni

| Ioandelasal a răspuns (pentru andreidin):

Nu cred ca se va ridica iarasi inaltimea.